Ptaki i zwierzęta egzotyczne


KARL STORZ oferuje pełen asortyment instrumentów endoskopowych dla ptaków, gadów i małych ssaków.

Ptaki

Budowa ptaków jest przyczyną, dla której zaleca się stosowanie endoskopii podczas badania pacjentów tego gatunku. Weterynarz zajmujący się ptakami bez dostępu do sprzętu endoskopowego jest jak radiolog bez sprzętu radiograficznego. Najbardziej popularnym systemem do stosowania u ptaków i gatunków egzotycznych jest zestaw Taylora i uniwersalna optyka sztywna MPRT.

Gady

Interpretacja testów diagnostycznych u gadów, takich jak badania krwi, może być dużym wyzwaniem. Jednakże bezpośrednia wizualizacja obszaru patologicznego za pomocą endoskopu, a następnie biopsja endoskopowa mogą często pomóc w postawieniu tej trudnej diagnozy.

Małe ssaki

Przy znaczącym wzroście popularności zwierząt takich jak króliki, świnki morskie, szynszyle, szczury i chomiki popyt na najwyższej jakości opiekę weterynaryjną jest również coraz większy.

Dzięki temu, że zwierzęta te korzystają z lepszej zapobiegawczej opieki medycznej i mają lepsze warunki hodowlane, długość ich życia zwiększa się. W rezultacie wzrasta częstotliwość występowania chorób jamy ustnej, w szczególności chorób zębów.

Ryby

Wzrastająca popularność akwariów na całym świecie stanowi wyzwanie dla coraz większej liczby weterynarzy specjalizujących się w tej dziedzinie.

W wielu przypadkach najłatwiejszym sposobem postawienia konkretnej diagnozy u tego trudnego gatunku jest przeprowadzenie celioskopii.

Wskazania:

  • pobranie próbek diagnostycznych takich jak biopsje organów, cytologia z wymazem i próbki mikrobiologiczne
  • procedury terapeutyczne takie jakie jak usuwanie pasożytów
  • określanie płci i statusu reprodukcyjnego.