Zintegrowane sale operacyjne

Zintegrowane sale operacyjne OR1


Wizualizacja, komunikacja, integracja, archiwizacja, teletransmisja – jesteśmy w pełni świadomi jak złożone mogą być procesy na salach operacyjnych. Dlatego zarówno personel medyczny jak i osoby zarządzające szpitalem potrzebują godnych zaufania i kompetentnych partnerów, którzy pomogą im optymalizować procesy związane z blokiem operacyjnym, a także zwiększyć bezpieczeństwo pacjenta i personelu medycznego.

MEDIM to sprawdzony partner w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu integracji i sterowania salami operacyjnymi.

Nasze indywidualne konfiguracje oparte są na systemie zintegrowanej sali operacyjnej OR1 firmy KARL STORZ Endoskope - lidera w dziedzinie chirurgii małoinwazyjnej.

W pełni zintegrowana sala operacyjna zawiera w sobie multimedialne systemy audio-wideo, systemy wideokonferencyjne, system dokumentacji i zarządzania danymi, system centralnego sterowania urządzeniami medycznymi oraz automatyką pomieszczenia. W zależności od potrzeb Klienta dostarczamy systemy o różnym stopniu zaawansowania i funkcjonalności. Klient sam decyduje, w jaki sposób będzie skonfigurowany system oraz jaką będzie zawierał funkcjonalność.

W naszej ofercie znajdują się systemy zarządzania obrazem oparte o sprawdzony i stabilny standard 12G-SDI oraz nowoczesny system bazujący na komunikacji światłowodowej. Dostępne systemy obsługują rozdzielczość 4K zarówno w zakresie wizualizacji jak i archiwizacji zebranego materiału. Możliwa jest również rejestracja oraz zarządzanie obrazem 3D.

Biorąc pod uwagę złożoność systemów zintegrowanych oraz konieczność dużego zaangażowania i uwagi zarówno na etapie projektowania jak i na etapie wykonawczym, firma Karl Storz jako pierwsza opracowała produkt pozwalający na znaczne ograniczenie tych problemów. Jako pierwsi na świecie oferujemy bezkompromisowy produkt pozwalający na zapewnienie funkcjonalności systemu zintegrowanego przez urządzenia ważące jedynie nieco ponad 16 kg i mieszczące się na kolumnie chirurgicznej. To OR1™ AIR®.

Dzięki zwartej i modułowej budowie system OR1™ AIR®, wśród systemów o zbliżonej funkcjonalności, stanowi najbardziej kompaktowe rozwiązanie na świecie!

Na szczególna uwagę zasługuje system telestracji, będący elementem systemu OR1™ AIR®. Telestracja stanowi rozszerzenie dla tradycyjnego systemu transmisji obrazu i dźwięku. System ten nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania, dzięki czemu można korzystać z funkcjonalności na praktycznie każdym komputerze podłączonym do sieci bez konieczności dodatkowej konfiguracji.

Firma KARL STORZ Endoskope wychodząc naprzeciw potrzebom klinicystów stworzyła system pozwalający na dostęp do zarchiwizowanych materiałów z każdego miejsca i platformy sprzętowej (komputer, tablet, telefon) posiadającej dostęp do Internetu. Oprogramowanie dostarcza również szereg narzędzi pozwalających przeglądać, modyfikować, analizować, selekcjonować i udostępniać zebrany materiał. Jest to oprogramowanie stanowiące najbardziej rozbudowaną platformę dostępną na rynku.

Przedstawione powyżej rozwiązania pozwalają na rozszerzenie funkcjonalności każdego bloku operacyjnego (bez konieczności skomplikowanej modernizacji infrastruktury na bloku operacyjnym). Wykorzystując system integracji personel szpitala może realizować konsultacje czy warsztaty w formie online. Nadrzędną rolą szpitala jest wspieranie Pacjenta w jego walce z chorobą, ale szpital to również miejsce edukacji. System OR1 AIR dostarcza niezbędne narzędzia do realizacji zajęć ze studentami w formie zdalnej. Dodatkowo możliwość rejestracji przebiegu zabiegu z różnych źródeł obrazowych i narzędzia służące do zarządzania zgromadzoną treścią oraz prostego jej udostępniania pozwolą na utrwalenie materiału przez studentów.

W procesie integracji urządzeń audio-wideo z systemami chirurgicznymi bazujemy na naszej wieloletniej praktyce związanej z realizacją zintegrowanych sal operacyjnych OR1 oraz doświadczeniu firmy KARL STORZ Endoskope. Do tej pory firma Karl Storz zintegrowała ponad 9000 sal operacyjnych. W Polsce zintegrowaliśmy dotychczas kilkadziesiąt sal operacyjnych, m. in w takich ośrodkach jak:

  • Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce
  • Instytut Matki i Dziecka w Warszawie
  • Szpital Miejski w Zabrzu
  • UCK GUMed w Gdańsku
  • COPERNICUS Podmiot Leczniczy w Gdańsku
  • SPSK1 w Lublinie
  • Centrum Onkologii w Bydgoszczy
  • Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie
  • Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim.
Jeżeli poszukują Państwo sprawdzonego partnera – zapraszamy do kontaktu.
Dopasujemy optymalne dla Państwa rozwiązanie.