Robot do automatycznego przygotowywania leków cytostatycznych


Przełom w sposobie przygotowywania leków cytostatycznych

SmartCompounder Chemo jest rozwiązaniem przeznaczonym do automatycznego przygotowywania spersonalizowanych terapii z wykorzystaniem leków cytostatycznych, w szpitalach oraz centrach onkologicznych.

Jedną z jego unikalnych cech jest możliwość szybkiej i prostej instalacji w każdej pracowni w obecnie używanej loży lub izolatorze. Olbrzymią zaletą jest możliwość instalacji bez konieczności adaptacji pracowni leku cytostatycznego, co znacząco zmniejsza koszty inwestycji oraz umożliwia łatwą instalację w gotowej już pracowni.

SmartCompounder Chemo doskonale sprawdza się nie tylko w dużych ośrodkach onkologicznych ale również w mniejszych pracowniach leku cytostatycznego.

W standardowej konfiguracji robot obsługuje do 10 pojemników na gotowy roztwór (worek, butelka, infuzor, bolus, itp.) oraz do 30 fiolek z 4 różnymi lekami.

Dzięki modułowej konstrukcji SmartCompounder Chemo może zostać precyzyjnie i szybko dopasowany do indywidualnych wymagań pracowni – jest dostępny w wersjach 5, 10 i 15 slotów na gotowy roztwór oraz 5, 10 , 15, 30 i 45 slotów na fiolki z lekami.

Wybrane korzyści:

  • zwiększenie wydajności i odciążenie personelu pracowni, poprzez automatyczne przygotowanie serii leków cytostatycznych,
  • optymalne wykorzystanie leku w fiolce w procesie produkcji,
  • grawimetryczna rejestracja i dokumentacja każdego etapu procesu, bez konieczności ręcznego ważenia,
  • automatyczna kontrola i identyfikacja leku poprzez wbudowaną kamerę,
  • integracja z systemem szpitalnym i systemem do chemioterapii,
  • ograniczenie fizycznego obciążania personelu długotrwałą pracą przy loży/izolatorze,
  • ochrona personelu przed narażeniem na kontakt z lekiem cytostatycznym.